ATRAKCJE TURYSTYCZNE


Kolumna historii

To fontanna na Görresplatz. Była prezentem od kraju związkowego Nadrenia Palatynat z okazji dwutysięcznej rocznicy założenia Koblencji. Pokazuje historię miasta w 10 rzeźbach, od czasów Imperium Rzymskiego, do teraźniejszości.

1. Założenie rzymskiej twierdzy

2. Domena królewska i sala konferencyjna

3. Od Imperium Frankońskiego, do elektoratu Trewiru

4. Wyprawy krzyżowe i handel niewolnikami

5. Rozwój społeczeństwa

6. Wojna trzydziestoletnia i prześladowanie czarownic

7. Rewolucja Francuska

8. Era pruska

9. Zniszczenie w 1944 roku

 

10. Miasto nastawione na przyszłość

Schängel

Schängel jest godłem miasta Koblencji. Jest to fontanna na Willi-Hörter-Platz. Nazwa Schängel jest lokalnym określeniem na wszystkich ludzi urodzonych w Koblencji.

Pałac elektorski (Kurfürstliches Schloss)

Pałac elektorski (niem. Kurfürstliches Schloss) jest położony na północ od mostu Paffendorfer Brücke. Był wybudowany pod koniec  XVIII wieku i zaprojektowany przez Clemensa Wenceslausa. Budynek ma specjalną architekturę zwaną neoklasyczną. Jest także częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest otoczony parkiem, gdzie można się odprężyć i poopalać. Poza parkiem jest jeszcze boisko i mały skatepark.

Zamek Stolzenfels (Schloss Stolzenfels)

Zamek Stolzenfels jest dawną średniowieczną fortecą zmienioną w pałac w pobliżu Koblencji, na lewym brzegu Renu. Pierwotnie zamek był używany do ochrony punktu opłat na Renie. W 1869 został zniszczony przez Francuzów podczas wojny dziewięcioletniej. W 1823 ruiny miasta były oddane księciu Prus jako prezent, który odbudował je jako neogotycki pałac. Dziś jest to część Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest otwarte dla zwiedzających.

Romantikum

Romantikum jest interaktywną wystawą. Ma miejsce w Forum Confluents. W Romantikum możesz się wiele dowiedzieć o Renie, legendach i mitach. Dużo eksponatów ma słuchawki do słuchania dźwięków natury, informacji, czy nawet artysty mówiącego o swoich przeżyciach. Możesz też zrobić sobie czarno-białe zdjęcie ze staromodną fryzurą, sterować statkiem, nauczyć się wiązać węzły z wykorzystaniem liny. To bardzo interesujące i ukazuje dużą część historii Koblencji.

Deutsches Eck (Niemiecki Róg)

W Niemieckim Rogu, Mozela spotyka się z Renem. Przykuwającym oko punktem jest pomnik Willhema I, pierwszego cesarza Niemiec. Został on wzniesiony w 1897 roku, jako uznanie dla jego zasług w zjednoczeniu Niemiec. Z powodu zniszczeń podczas II wojny światowej, pomnik został odbudowany i zrekonstruowany. To świetne miejsce by spotkać się i zobaczyć fortecę Ehrenbreitstein.

Forteca Ehrenbreitstein (Festung Ehrenbreitstein)

Forteca znajdująca się na wschodnim brzegu Renu, gdzie spotykają się dwie rzeki. Została wybudowana przez Prusów między 1817 a 1828. Od 2002 roku należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Forteca była ważna ze względu na jej dobry system obronny. Teraz można ją odwiedzić i podziwiać piękne widoki na Koblencję oraz na Niemiecki Róg. Jest także możliwość odwiedzenia muzeum wewnątrz budynku z dużą ilością historycznych przedmiotów.

Kolejka linowa

Prosty sposób na dostanie się do Fortecy Ehrenbreitstein. Kolejka jest wykonana ze szkła, więc można z niej oglądać zapierające dech w piersiach widoki. Bilet na taką atrakcję nie jest drogi.

Park Rheinanlagen

Jest długim na 3,5km parkiem z promenadami po lewej stronie nadbrzeża Renu w Koblencji. Aleje prowadzą przez dzielnice Starego Miasta, Południowego Przedmieścia i kończą się w północnej części Niemieckiego Rogu.

Kościoły w Koblencji

Bazylika św. Kastora

Budowla ta jest najstarszym kościołem w Koblencji. Została wzniesiona w stylu gotyckim, najprawdopodobniej w 836 roku. W 1991 papież Jan Paweł II nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej.

 

Kościół Serca Jezusowego

Budowę jego rozpoczęto w 1900 roku, trwała ona 3 lata. W 1944 został zniszczony w wyniku ataku powietrznego. W 1950 kościół wzniesiono na nowo. W 2011 wybuchł w nim pożar, przez co był niezdatny do użytku przez kilka miesięcy.

 

Kościół św. Floriana

Wzniesiony w 1100 roku. W 1794 Napoleon użył go jako magazyn i chciał przekształcić w rzeźnię oraz targowisko. Następnie za króla Fryderyka Wielkiego III został przejęty przez wojskową wspólnotę protestancką. Stał się pierwszym protestanckim kościołem w Koblencji.

 

Kościół Najświętszej Maryi Panny

 

Pod koniec średniowiecza i w czasie rewolucji francuskiej Kościół Najświętszej Maryi Panny był głównym kościołem w Koblencji. Francuzi użyli fundamentów rzymskiej budowli, by wybudować miejsce do oddawania czci Bogu. W 1944 kościół został zniszczony, a w 1955 odbudowany.